Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna ventrue1.forumoteka.pl
Wampir:Maskarada i cross
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wydarzenia
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna -> SAGA OTWARTA: Krucjata
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ventrue1
Ten_Którego_Słowo_Jest_Prawem


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 424

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 3:54 pm    Temat postu: Wydarzenia Odpowiedz z cytatem

Wydarzenia mające związek z atakiem na miasto.

***


Z dnia 27 września:

Podawane w wiadomościach:

Godz. 7.00
Dnia dzisiejszego, w godzinach wczesnoporannych niezidentyfikowani sprawcy ostrzelali stacje benzynową przy ul. Czeladzkiej i odjechali w nieznanym kierunku.
Komenda policji podjęła działania zmierzające do zidentyfikowania i ujęcia sprawców.


Godz. 19.00
Zamaskowani sprawcy ostrzelali supermarket Kaufland przy ulicy 11 Listopada i podobnie jak rano odjechali rozpływając się w powietrzu.
Są ranni, nie ma ofiar śmiertelnych, ale stan 4 osób określany jest jako krytyczny.
Policja zarządziła blokady na drodze.


Godz. 20.11
Dwóch funkcjonariuszy policji zostało zastrzelonych na służbie przy próbie zatrzymania podejrzanego samochodu zmierzającego w kierunku Katowic.
Nieznany jest los kolejnych dwóch policjantów uczestniczących w zatrzymaniu.
Sugerowane jest porwanie dla okupu.

*****

Victoria dowiaduje się o zastrzelonych policjantach i pilnie udaje się na komendę oferować wsparcie. Jedzie z nią Nick.

Kiedy Victoria wychodzi, komenda zostake ostrzelana.
Giną kolejne osoby.
Victoria zostaje ranna.
Jak potem się okazuje i sama mówi- zaatakował ją podczas ostrzału także Assamita ze znakiem półksiężyca na dłoni.

Stan Victorii jest poważny- operuje ją Goratrix do spółki z Khalidem Idrisem- assamickim amrem będącym w gościnie.

Podejrzanym zamieszania staje się Sabat, gdyż stosowana taktyka wskazuje na początkową fazę Krucjaty.
Nick dzwoni do kardynała de Polonii oraz kardynała Moncady, który odpowiada za operacje Sabatu w Europie Zachodniej.
Moncada zaprzecza jakoby wysyłał oddziały do ataku miasta i jest zaskoczony problemem.
Obaj z Polonią oferują pomoc...


cdn.

_________________
"Niech Honor bedzie twa tarcza, twoim mieczem, twoim plaszczem: pozwól Ventrue zachowac twarz, a zajdziesz daleko."

"Noc wyostrza zmysly, wzmaga kazde doznanie, ciemnosc porusza i budzi wyobraznie, cisza pokonuje skrupuly..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Sro Paź 14, 2009 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaoferowali pomoc i teraz w elijzum więcej jest Sabatu niż Camarilli. Takie ciche przejęcie.
Jeszcze Nicki przynosi kolejnych do piwnicy - czy to jakaś kolekcja już? Victoria po chwilowej zamianie w Nosfelertu doprowadzona została przez kolczastego Trzymiśka do stanu uzywalności. Po gonitwach po szafach, ale zawsze.
Gabriell aż przyjechał z Hiszpanii żeby żonę łapać. I nie będzie rozwodu, na który nadzieję miał Polonia.
Julia nada sypia z Nickim - w jednym pokoju Razz
A propos psów - jednego policjanta zabił Polonia jak leciał w kamizelce terrorysty do elizjum. Jamiliah Islamiah działa też w Polsce!
2 innych policjantów zostało porwanych (chociaż chyba przez pomylkę - kto by chciał porwać gliniarzy, dla okupu nie, dla przyjemności tez nie).
Zamiast policjantów na komendzie siedzi Jessie. Za posiadanie.
Powrót do góry
Ventrue1
Ten_Którego_Słowo_Jest_Prawem


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 424

PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIE WIERZE NORMALNIE !!!!

Ktoś zrobił streszczenie i nie byłam to ja Very Happy

Nadmienię tylko, że w akcji przewinął się też chory amr oraz wstępni podejrzani wytypowani przez Polonię.

Wybuchające dworce PKP,ostrzeliwane komendy i wysadzane Elizja stały się chlebem powszednim.

_________________
"Niech Honor bedzie twa tarcza, twoim mieczem, twoim plaszczem: pozwól Ventrue zachowac twarz, a zajdziesz daleko."

"Noc wyostrza zmysly, wzmaga kazde doznanie, ciemnosc porusza i budzi wyobraznie, cisza pokonuje skrupuly..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprostowanie - To policjant miał kamizelkę nie jak sugeruje szyk zdania - Polonia. I nie leciał tylko biegł.
Tak dla ścisłości.
Powrót do góry
Ventrue1
Ten_Którego_Słowo_Jest_Prawem


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 424

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jessie z komendy się wydostał- oczywiście nie sam i nie za swoje. Ale wyszedł, chociaż obowiązuje go areszt domowy.

O 13.00 na lokalnym cmentarzu odbył się uroczysty pogrzeb zabitych w mieście policjantów.
Pogrzeb sponsorowany był z funduszu, który podobnie jak Fundusz Na Rzecz Sierot i Wdów Po zmarłych Policjantach , dostaje duże dotacje płynące z kont państwa Cortezów.
Pomimo środkowodziennej godziny Victoria dzięki niesprzyjającej pogodzie mogła uczestniczyć w pogrzebie.


Wieczorem w Elizjum pojawił się w tajemniczej sprawie Nosferatu z Bazylei,robiąc dobre wrażenie na Cortezach- i tragiczne na Jessim oraz Julii.
Wyszły tez na jaw matactwa Jessiego, który doprowadził Victorię do tak przyjaznego nastroju, iż ta przypomniała mu o "nie zjadaniu rybek ze stawu".

Khalid Idris po sugestii Victorii jakoby miał coś wspólnego ze zniknięciem Evy Naum, wyszedł z Elizjum i do tej pory się nie pojawił ponownie.
Czyżby coś było na rzeczy?
A może to tylko zbieg okoliczności?

Od dwóch dni,czyli czasu odkąd Kardynał Polonia i Komandor Bolon przeprowadzili się z Elizjum do prywatnego domu Victorii- nikt ich w mieście nie widział i z nikim się nie kontaktowali.

_________________
"Niech Honor bedzie twa tarcza, twoim mieczem, twoim plaszczem: pozwól Ventrue zachowac twarz, a zajdziesz daleko."

"Noc wyostrza zmysly, wzmaga kazde doznanie, ciemnosc porusza i budzi wyobraznie, cisza pokonuje skrupuly..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nele
Gość





PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, że ja sie czepiam ale kurcze aż się prosi o pytanie: właściwie gdzie jest jednostka Bolona? (ping) I skąd u marynarza TAK ekstrawagancki wygląd. (ping) Ej Bolon, pełne zanurzenie (ping). Strach co się stanie jak jego łódź zatonie - te wszystkie kolce przebiją ponton (ping).
Nie wiedziałam, że Sabat ma siły morskie (ping). Wampiraci czy jak (ping).
Ok - cała naprzód! (ping). <łódź podwodna szyderców odpływa>
Powrót do góry
Ventrue1
Ten_Którego_Słowo_Jest_Prawem


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 424

PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TO NIE JA go tak nazwałam !!

Komandor to tytuł jaki nadał mu White Wolf.
Wymienione w Clan Novelach.


A oddziały jeśli jakiekolwiek ma- to bodajże w Miami.

_________________
"Niech Honor bedzie twa tarcza, twoim mieczem, twoim plaszczem: pozwól Ventrue zachowac twarz, a zajdziesz daleko."

"Noc wyostrza zmysly, wzmaga kazde doznanie, ciemnosc porusza i budzi wyobraznie, cisza pokonuje skrupuly..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vorg
Archont


Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 180

PostWysłany: Wto Paź 20, 2009 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Że się tak wtrącę to pewnie od komandorii, inaczej nazywanej komturią, komendą. Czyli podstawowej jednostki administracyjno-terytorialno-wojskowej zakonów rycerskich. Zarządzanej przez komtura (komandora). Teraz wszyscy wiem gdzie znaleźć sabat w zakonach Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Paź 20, 2009 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

<ping> A ja nadal słysząc "komandor" słyszę też "pełne zanużenie" i "flaga na maszt". Sorry...na kolec!
Anyway, pora zadać pytanie: czemu koledzy Victorii zawsze mają cos wspólnego z czymś ostrym (skalpel, kolec, noże). Brrrr
Powrót do góry
Vorg
Archont


Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 180

PostWysłany: Wto Paź 20, 2009 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
<ping> A ja nadal słysząc "komandor" słyszę też "pełne zanużenie" i "flaga na maszt". Sorry...na kolec!
A mi się kojarzy z Komandorami z StarTreka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ventrue1
Ten_Którego_Słowo_Jest_Prawem


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 424

PostWysłany: Wto Paź 20, 2009 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nele- odpowiedź jest prosta,dlaczego zawsze mają coś wspólnego z czymś ostrym:

Bo wszyscy by chcieli rżnąć... to jest ciąć !!

_________________
"Niech Honor bedzie twa tarcza, twoim mieczem, twoim plaszczem: pozwól Ventrue zachowac twarz, a zajdziesz daleko."

"Noc wyostrza zmysly, wzmaga kazde doznanie, ciemnosc porusza i budzi wyobraznie, cisza pokonuje skrupuly..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ventrue1
Ten_Którego_Słowo_Jest_Prawem


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 424

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki pomocy Nika i wycieczce w rejony poniemieckich tuneli, Victorii udaje się odzyskać z rąk Sabatu dwójkę zaginionych policjantów.

Robert Leszczyński i Piotr Opała okazują się być świeżutkimi rekrutami Sabatu- totalnie nieświadomymi tego co się stało.

Trafiają do Elizjum pod opiekę Vic.

Dowiadują się też, że kolega który był z nimi, Grzegorz Napieralski, zginął.

Victoria podejmuje się próby wytłumaczenia Robertowi czym teraz jest.

_________________
"Niech Honor bedzie twa tarcza, twoim mieczem, twoim plaszczem: pozwól Ventrue zachowac twarz, a zajdziesz daleko."

"Noc wyostrza zmysly, wzmaga kazde doznanie, ciemnosc porusza i budzi wyobraznie, cisza pokonuje skrupuly..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość






PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Jessie - heroicznej próby politycznego uświadomienia gliniarzy: "najgorsze jest to, że stajesz się częścią Organizacji".
Także - Sabatnicy na boisku piłkarskim wykazują wyjątkową nienawiść do kotów i trudność w rozpoznawaniu kształtów - ja na przykład nigdy nie pomyliłam dowolnego kota z piłką.
Z ciekawych motywów - Maddox łata gliniarzy. Nie chciałabym byc na ich miejscu! A gliny wychodzą na nieobytych rasistów - nie dość, że nie oglądali filmów o wampirach to jeszcze gadaja o murzynach w bardzo negatywnym kontekście.
Doprawdy - policja schodzi na psy....
O .... wróć. Przepraszam. Nie ma na co schodzić, jeszcze nie spotkałam psa w ciągu roku gry na conie. Razz
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mówiłam ja - Nele. Kto sie zapisuje do lozy szyderców? Temat na dzisiaj - koty elizyjne. Jedziemy?
Powrót do góry
Ventrue1
Ten_Którego_Słowo_Jest_Prawem


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 424

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DOBRE!!!!
_________________
"Niech Honor bedzie twa tarcza, twoim mieczem, twoim plaszczem: pozwól Ventrue zachowac twarz, a zajdziesz daleko."

"Noc wyostrza zmysly, wzmaga kazde doznanie, ciemnosc porusza i budzi wyobraznie, cisza pokonuje skrupuly..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna -> SAGA OTWARTA: Krucjata Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum