Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna ventrue1.forumoteka.pl
Wampir:Maskarada i cross
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kain

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna -> HISTORIA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ventrue1
Ten_Którego_Słowo_Jest_Prawem


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 424

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 3:41 pm    Temat postu: Kain Odpowiedz z cytatem

Pytanie bardzo podstawowe i niemal niezbędne w takim dziale:

Wierzycie w historię o Kainie jako Ojcu wszystkich wampirów?
A w to, co pisze w Księdze Nod?

To zapiski na miarę biblii, czy tylko zręczna manipulacja Starszych, względnie cwanego Przedpotopowca jakim bez wątpienia był Saulot??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nikolaj



Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 7

PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Księgę Nod napisał Saulot, który z tego co wiem pierwszy osiągnął Golcondę. Podobno pomagał w zakładaniu Iconnu. Więc jaki sens miał by w pisaniu jej, jako manipulacji? A może to po prostu przypowieść, a nie realna historia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malkav
Obywatel


Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 60

PostWysłany: Nie Paź 21, 2007 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele rzeczy zdaje się potwierdzać istnienie kaina. Podstawową rzeczą jest zjawisko pokoleń. Wskazujące wyraźnie na istnienie czegoś bardzo starego, od czego wszystko się zaczęło. Czy sama księga nod jest prawdą? O to jest pytanie. Pewnie częściowo tak. Saulot by tak po prostu nie kłamał. Ale podejrzewam że spora jej część to jedynie nauki Saulota. Moralniaki pokazujące drogę do zbawienia, czy Golkondy.
_________________
nie jestem jak inni, ale mog? udawa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lareth
Dziecko


Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 24

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja zgodzę sie z Nikolajem iż należy traktować ogółem Księgę Nod jako zbiór przypowieści w których należy doszukiwać odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Goratrix
Książe


Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 130

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Kaina jestem skłonny uwierzyć, ale Księdzę Nod nie dowierzam.

Pisał to Saulot, który wcale taki święty nie był. I który także lubił manipulować otoczeniem, co widać na przykładzie Tremera i tego w co został wciągnięty.
jak dla mnie Księga Nod, która chociaż może zawierać jakieś prawdziwe dane, jest jednakże jedną wielką manipulacją Przedpotopowego i jego następców.

Czytać, znać, ale nie dowierzać.

_________________
" Myślisz, że to JA szukałem naszego wygnania?! Ty ze wszystkich ludzi? Wolałbym setki okrzyków "heretyk" i tysiące mieczy Tzimisce niż pogardliwe słowa Zakonu tamtej okropnej nocy... Ale jeśli za nami nie podążą tedy pozwólmy im wymrzeć, jak smokom, których skamieniałe szkielety wygrzebują z brzegów cliffu."

Goratrix do Meerlindy, 1202rok
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna -> HISTORIA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+3 =


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum