Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna ventrue1.forumoteka.pl
Wampir:Maskarada i cross

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co czytacie i czy warto to kupić

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna -> Literatura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ventrue1
Ten_Którego_Słowo_Jest_Prawem

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 1:24 pm    Temat postu: Co czytacie i czy warto to kupić Odpowiedz z cytatem

Podawajcie tutaj swoje aktualne albo przeszłe lektury ezoteryczne, wraz z autorami, krótkim opisem o czym dana księga jest i czy w ogóle warto ją kupić, czy to strata pieniędzy.

"Noc wyostrza zmysly, wzmaga kazde doznanie, ciemnosc porusza i budzi wyobraznie, cisza pokonuje skrupuly..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 02, 2016 11:21 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Giovanni1
Dziecko

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to co?
Harry Potter:D

A ja polecam "Czekoladę" i "Rubinowe Czółenka" Joanne Harris. Nie są to książki okultystyczne, ale autorka fajnie potraktowała tam magię... Bardzo pouczające na Ścieżce.

---Tak, tak, nie jestem ?adnym Giovannim...---
Powrót do góry
Ventrue1

PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cicho, Harrego to ja też lubię czytać ale to jest tajemnica Very Happy

Zaś dla osób chcących dowiedzieć się jak niegdys odprawiano rytuały zgodnie z nakazami Magyi ceremonialnej, polecam Większy Klucz Salomona.

To dobry tomik szkicujący to zagadnienie.

Co zdecydowanie odradzam: Tarot Marsylski pani Starowieyskiej,
Może to moje subiektywne odczucie, ale tam co nie przeczytać o kartach, to wszystko jest źle i ma tylko negatywne aspekty,
Jak dla mnie książka ni jest ani specjalnie szeroka, ani godna uwagi- za to jest dołująca do potęgi.
Radze za to zainwestować w Tarot dla początkujących ( M. J. Abadie). Napisane prosto, jasno, przejrzyście, szeroko, z pozytywnego spojrzenia i w serdecznym tonie.

"Noc wyostrza zmysly, wzmaga kazde doznanie, ciemnosc porusza i budzi wyobraznie, cisza pokonuje skrupuly..."
Powrót do góry
Goratrix
Primogen

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy mi pożyczysz obiecany Przewodnik po nowoczesnej magii?

Chce przejrzeć to twoje cudo na kiju, czy faktycznie takie dobre jak to zachwalasz.

Ścieżka Prawdziwego Maga mi się podobała.
Szykuj więcej, jak się odrobię z tą historią to będę szukał mniej bożej lektury.

" My?lisz, ?e to JA szuka?em naszego wygnania?! Ty ze wszystkich ludzi? Wola?bym setki okrzyków "heretyk" i tysi?ce mieczy Tzimisce ni? pogardliwe s?owa Zakonu tamtej okropnej nocy... Ale je?li za nami nie pod??? tedy pozwólmy im wymrze?, jak smokom, których skamienia?e szkielety wygrzebuj? z brzegów cliffu."

Goratrix do Meerlindy, 1202rok
Powrót do góry
Ventrue1

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pożyczę ci jak tylko się u mnie zameldujesz i mi przypomnisz, że mam to z mojej małej tremerni wygrzebać.

Powrót do góry
NelevanVerstraetten
Dziecko

PostWysłany: Pią Cze 13, 2008 2:16 pm    Temat postu: Nocarz Odpowiedz z cytatem

Witam jestem nowa na forum (gracz-in potentia, aspirant Wink. Właśnie czytam książkę Nocarz i serdecznie z całych sił....odradzam. Nie ważcie się jej tknąć. Klimat jest zupełnie pomieszany i mało spójny - tu wampiry i szczypta WoDa, tam komandosi, ABW, trochę przaśnego humoru.
Polecam natomiast Carpe Jugulum Pratchetta. Wszystkim dla których na mhroczne klimaty lubią spojrzeć z innej perspektywy.

Ventrue1

PostWysłany: Pią Cze 13, 2008 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkiem przyjemna lekturka na odstresowanie:

Dusan Fabian- Rytuał

http://www.sklep.gildia.pl/literatura/40867-dusan-fabian-rytual-1-rytual-tom-1

http://www.sklep.gildia.pl/literatura/40868-dusan-fabian-rytual-2-rytual-tom-2

Powrót do góry
NelevanVerstraetten
Dziecko

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem - tutaj o książkach - ale pozwolę sobie polecić film -Sierociniec. Idźcie - jest tak zrobiony, że każdy dowolny horror wysiada. A trup pada tylko jeden, co ciekawe. Straszy nastrojem. Na przykład - dziecko w słoneczny dzień bawi się muszelkami na plaży, a widz gryzie paznokcie ze strachu.
Ventrue1

PostWysłany: Pią Cze 20, 2008 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O filmach piszemy w dziale Różne inne sprawy Smile

Pozdrawiam

Powrót do góry
Goratrix
Primogen

PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mi tu spam robicie!

Opamiętać się, to okulasytczna biblioteka jest, nie jarmark !Very Happy

Proszę inne książki dać w osobny wątek, bo nam się wysypisko robi <prycha>

Z okultyzmu: Magia autorstwa J.H.Brennan (ta pożyczona od Ventrasa)

Ogólnikowo na temat, magii w różnych jej aspektach, ale na letnie dni w sam raz. Pozbawiona zadufania autora i ciekawie napisana.
Nie jest to czas stracony, a czasem można sobie zrobić powtórkę min. z optyki i fizyki kwantowej.

" My?lisz, ?e to JA szuka?em naszego wygnania?! Ty ze wszystkich ludzi? Wola?bym setki okrzyków "heretyk" i tysi?ce mieczy Tzimisce ni? pogardliwe s?owa Zakonu tamtej okropnej nocy... Ale je?li za nami nie pod??? tedy pozwólmy im wymrze?, jak smokom, których skamienia?e szkielety wygrzebuj? z brzegów cliffu."

Goratrix do Meerlindy, 1202rok
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Pią Gru 02, 2016 11:21 pm    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ventrue1

PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Magia" wydawnictwa Bellona

Ładnie wydane, grube i dużoformatowe- i drogie oczywiście, bo cena księgarniana to około 100zł, jakieś 40-50 na allegro.

Czy warto?
To zależy co się lubi.

Jeśli ktoś szuka jakichś podstawowych informacji na temat magii, wielkiego kompendium które tylko zaznacza że dany temat istnieje- bądź też jest miłośnikiem wiccańskiej wersji magii- top polecam.
Książka ma zdecydowanie ten właśnie klimat.

Dla magów ceremonialnych, chaotów i tym podobnych nie będzie jakoś szczególnie użyteczna.

Podsumowując: Dobra dla jeszcze niewtajemniczonych których trzeba prowadzić za rękę albo jako lektura do poduszki.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna -> Literatura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 1+4 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach