Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna ventrue1.forumoteka.pl
Wampir:Maskarada i cross
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Poszukiwania i epifanie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna -> Mag: Wstąpienie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malkav
Obywatel


Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 60

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 7:05 pm    Temat postu: Poszukiwania i epifanie Odpowiedz z cytatem

Rozwój arete jest ściśle związany z poszukiwaniami i ponownym przebudzeniem, czyli epifanią. Ale jak one wyglądają? Czy to czysto duchowe przeżycie? Czy może długotrwała procedura w której avatar pokazuje ci nowe cele i posuwa cię o krok ku wstąpieniu?
No i jak przeprowadzić to na sesji? Czy MG sam powinien zdecydować że gracz osiągnął już dość dużo w charakterze swojej postaci że może zacząć poszukiwania? Czy ograniczyć to do zimnego "mam dość PD na kolejny poziom arete, poszukiwania proszę"?

_________________
nie jestem jak inni, ale mog? udawa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sirith
Dziecko


Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 14

PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej interpretacji Poszukiwania są swego rodzaju manifestacją; Avatar pomaga magowi przekroczyć kolejny próg i tłumaczy mu, na czym to przekroczenie polega w języku pojmowalnym dla maga - szczególnej wizji, która magowi odpowiada. Najczęściej jest to wizja wielkiego wyzwania i kolejny poziom oświecenia osiąga się, gdy uda się osiągnąć cel, a tym samym coś zrozumieć. Właśnie to przekroczenie nazywa się Epifanią.
Najlepiej byłoby z graczem Poszukiwania odegrać. Oczywiście, Arete wykupuje się za PD, gdyż oświecenie idzie za doświadczeniem, lecz to gracz decyduje, kiedy i na co poświęca te PD. Mam wrażenie, że to wygląda tak: mag może próbować podejmować wyzwanie z własnej woli, jednak póki nie nazbiera odpowiedniej ilości doświadczenia (czyli PD) nie zdoła osiągnąć Epifanii, gdyż za mało rozumie. Można też zdecydować, że fabularnie to Avatar w końcu wymusił wizję, jeśli jest wystarczająco silny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna -> Mag: Wstąpienie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum