Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna ventrue1.forumoteka.pl
Wampir:Maskarada i cross

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

OOBE

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna -> Techniki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mło

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 10:32 pm    Temat postu: OOBE Odpowiedz z cytatem

Jako jedna z osób gwałconych przez Ven na chacie o udzielanie się na forum wpadłem założyć temat o zjawisku znanym jako OOBE, czasami nazywanym OBE.

Z naszej mądrej wikipedii:
"OOBE (ang. out of body experience, doświadczenie poza ciałem) - wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego. Osoby będące w stanie OOBE twierdziły, że mogły się poruszać, dokonywać obserwacji i komunikować z innymi istotami inteligentnymi podczas gdy ich ciała spoczywały nieruchomo. Zjawisko to występuje często pod wpływem pewnych silnych substancji psychoaktywnych zwanych dysocjantami (choć osiąganie OOBE nie jest wykluczone przy użyciu substancji innego rodzaju) , przy określonych zaburzeniach świadomości, a także może pojawiać się w świadomych snach; część osób doświadcza jednego lub kilku krótkich epizodów w ciągu życia bez żadnych wyraźnych przyczyn; inni zaś deklarują umiejętność wywoływania ich świadomie, np. za pomocą medytacji."

Co do samego istnienia tego zjawiska nie ma co dyskutować. Wystarczy powiedzieć o instytucie R. Monroe który od bodajże 40 lat zajmuję się OOBE. Jednak interpretacje tego są już zgoła inne. Jedni uważają że jest to przejście do świata astralnego, oddzielenie naszej duszy od ciała. Po latach odkąd OOBE zostało "wynalezione" powstał pewien spis zasad które potwierdzają wszyscy podróżnicy. Najpopularniejsza mówi o m. in.takich rzeczach jak to, że żadna inna dusza nie może zająć naszego ciała, gdyż z tym łączy naszą duszę więź możliwa do rozerwania tylko po śmierci ciała fizycznego (stąd również w OOBE nie możemy polecieć do nieba), jak i również błahostkach np. porę dnia w OOBE możemy kształtować wg naszych upodobań (jak się tego nauczymy).
Inni ludzie uznają to jako kolejny efekt obniżania częstotliwości fal mózgowych, podobny do LD (świadomego snu). A wy jak oceniacie tą kwestie?

Osobiście ostatnio wziełem się od roboty, wczoraj udało mi się w dzień (a chciałbym zaznaczyć że to najgorszy moment do osiągania OOBE) osiągnąć tzw. wibracje (wibracje to normalny stan podczas zapadania w sen. Gdy osiągamy wibracje usypiając nie jesteśmy już tego świadomi. Efekt ten służy do paraliżu naszego ciała, dzięki czemu podczas spania nie robimy tego co w śnie. Czasami z różnych względów wibracja jest nieudana, co w najgorszych przypadkach prowadzi do lunatykowania. Wibracje osiągniętę specjalnie przy zachowaniu świadomości wywołują uczucie które najbardziej przypomina mi sytuacje gdy ścierpnie nam ręka albo noga i np wyprostujemy ją aby uczucie mineło. Chwile po wyprostowaniu czujemy właśnie uczucie z którym wibracje kojarzą mi się najbardziej). Najciekawsze jest to że gdy osiągnełem wczoraj (pierwszy raz) stan wibracji, serce nawalało mi tak że myślałem że wyskoczy ;d. Ale podobno zawsze tak jest za pierwszym razem. Tak czy inaczej stan wibracji jest podobno do osiągnięcia OOBE wymagany... jak będę miał jakąś nockę do zarwania to popróbuje dalej..

Ogólnie mówiąc nauka posuwa się naprzód. Jak wiadomo nie znamy do końca funkcji naszego mózgu, którego jest może stać na więcej niż nam się wydaje (telepatia, postrzeganie pozazmysłowe..). Ostatnio już nie tylko naukowcy, a zwykli ludzie świadomie bawią się ze swoim mózgiem obniżając częstotliwość fali przy zachowaniu świadomości. Jak to robić to już nie będę się rozpisywał bo od czego są google.. tak czy inaczej jest to naprawde możliwe, a efekt gdy nadal jesteśmy świadomi, ale nieco tępi (nie możemy się na niczym skoncentrować [znaczy się możemy ale to prowadzi to przebudzenia]) jest krótko mówiąc ciekawy.

Tak czy inaczej tym którzy jeszcze tego nie zrobili polecam zacząć eksperymentować ze swoją główką Razz.

Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 1:18 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lareth
Dziecko

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 6:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No gratuluje ci tak szybkich sukcesów,zwłaszcza w ciągu dnia.
Ja osobiście z OOBE spotkałem się na dniach ekumenicznych w Tyńcu gdzie Ojcowie Benedyktyni zaprosili do spotkania mnichów z Tybetu , i właśnie od nich dowiedziałem sie co to ów OOBE , okazuje się też że Ojcowie Kościoła też mieli spore doświadczenie w podróżowaniu poza ciałem ,osobiście gdy sie o tym dowiedziałem na warsztatach w Tyńcu, to mi mordka spadła na ziemie , no i zacząłem bardziej zgłębiać temat.
Osobiście polecam każdemu..tylko należy pamiętać by robić to z głową,gdyż czasami nie chce się wracać do ciała i do tego naszego szarego życia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
7
Gość

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pokażmy mu że On dla nas najważniejszy jest.
Ot największa mądrość jest iść za głosem Pana Jezusa Chrystusa. Wyrzeknij się zachcianek a zdobędziesz mądrość tą...

Choć byś miał możliwość zwiedzić cały wrzechświat, oglądać anioły, znać całą przeszłość świata, a nawet całą przyszłość jego, nic ci szczęścia nie da tyle jak oglądać przez całą wieczność oblicze najwyższego.
Powrót do góry
Goratrix
Primogen

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wzorem Ventrasa uważam jeśli mam gdzieś wyjść i ryzykować złapanie jakiegoś pasożyta.

Nie przemawia to do mnie.

" My?lisz, ?e to JA szuka?em naszego wygnania?! Ty ze wszystkich ludzi? Wola?bym setki okrzyków "heretyk" i tysi?ce mieczy Tzimisce ni? pogardliwe s?owa Zakonu tamtej okropnej nocy... Ale je?li za nami nie pod??? tedy pozwólmy im wymrze?, jak smokom, których skamienia?e szkielety wygrzebuj? z brzegów cliffu."

Goratrix do Meerlindy, 1202rok
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna -> Techniki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+4 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach