Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna ventrue1.forumoteka.pl
Wampir:Maskarada i cross

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mroczne Widmo- 4 część Nowej Ewangelii [Premiera]

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna -> Twórczość
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ventrue1
Ten_Którego_Słowo_Jest_Prawem

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 5:34 pm    Temat postu: Mroczne Widmo- 4 część Nowej Ewangelii [Premiera] Odpowiedz z cytatem

Jak w tytule, czwarta część Nowej Ewangelii.

Dla tych którzy myśleli, że Victoria zginęła w poprzedniej części mam niespodziankę- żyje i miewa się nieźle.
Ale nie uprzedzajmy faktów

Opowiadanie jest w klimacie nieco perwersyjno-erotycznym, dlatego osoby małoletnie lub nieprzepadające za takimi tematami powinny sobie odpuścić.

Resztę zapraszam do czytania i komentowania.

Wersja alfa- zapewne z literówkami i powtórzeniami, wymagająca dalszej korekty jak się "uleży" kilka dni.

Zatem...

http://multimedia.vel.pl/ven/mroczne_widmo.pdf

Miłej lektury życzy Apostoł Very Happy

"Noc wyostrza zmysly, wzmaga kazde doznanie, ciemnosc porusza i budzi wyobraznie, cisza pokonuje skrupuly..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 1:16 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Goratrix
Primogen

PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam i stwierdzam, że tak niewiele kiedyś brakowało mi by byc na jego miejscu i teraz sprzedałbym pół Domu, żeby móc powrócić do tych dobrych czasów kiedy Victoria zasypiała przy moich kolanach i mnie nazywała swoim Mistrzem...

Opowiadanie na poziomie, na wysokim poziomie, pomijając drobne literówki i niewielkie błędy typu gramatycznego. Zapewne to będzie wyeliminowane po pierwszej becie więc nawet się nie skupiałem na tym.

Za to klimat...
Albo ja odnoszę mylne wrażenie, albo ta i część poprzedniej historii są czyms w rodzaju popisu artyzmu słownego, hołdem złozonym słowu pisanemu i nastrojowi, zmieszanymi z realistycznymi obrazami wypełnionymi szczegółami i przesuwającymi się przed oczami jakby były zywe.
To całkiem odmienny styl niż prezentowałaś kiedyś.

Na uwagę zasługuje tez sam sposób myślenia Victorii i jej podejścia do Władcy.
Ja rozumiem, że ty mogłaś wiedzieć jak ona powinna to odczuć i jak zareagować, ale w jaki sposób byłaś w stanie ubrać uczucie takiego opętania i zniewolenia w takie słowa, w jakie je ubrałaś?

Całkiem jakbyś sama tam była, leżąca u jego stóp i patrząca z nabożną miłością na swojego pana. To nie był przypadek, że opisy wyszły takie a nie inne. Ty musiałaś to czuć. Głęboko w sobie.

To dlatego tak potrafisz z nim grać na sesjach?

Wiele mógłbym jeszcze powiedzieć o tym opowiadaniu i może dam się jeszcze na to namówić,ale nie wczesniej niż wypowiedzą się inni bym mógł prowadzić ewentualną polemikę.

Krótko i na temat?
Prosze bardzo.

MAJSTERSZTYK

" My?lisz, ?e to JA szuka?em naszego wygnania?! Ty ze wszystkich ludzi? Wola?bym setki okrzyków "heretyk" i tysi?ce mieczy Tzimisce ni? pogardliwe s?owa Zakonu tamtej okropnej nocy... Ale je?li za nami nie pod??? tedy pozwólmy im wymrze?, jak smokom, których skamienia?e szkielety wygrzebuj? z brzegów cliffu."

Goratrix do Meerlindy, 1202rok
Powrót do góry
Ventrue1

PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goratrix napisał:

Na uwagę zasługuje tez sam sposób myślenia Victorii i jej podejścia do Władcy.
Ja rozumiem, że ty mogłaś wiedzieć jak ona powinna to odczuć i jak zareagować, ale w jaki sposób byłaś w stanie ubrać uczucie takiego opętania i zniewolenia w takie słowa, w jakie je ubrałaś?

Nie wiem, po prostu poczułam to w sobie.
Możesz to nazwać inspiracją, niewyspaniem, czy Zwierzątkiem- ja po prostu usłyszałam w sobie tę muzykę i przelałam ją na papier tak, jak czułam.
Czasem zdarza mi się, że Muzyka sama się pojawia i nie pozostaje mi nic innego, jak się jej poddać.

Szaleństwo?

Goratrix napisał:

Całkiem jakbyś sama tam była, leżąca u jego stóp i patrząca z nabożną miłością na swojego pana. To nie był przypadek, że opisy wyszły takie a nie inne. Ty musiałaś to czuć. Głęboko w sobie.

Czułam. W pewien sposób czułam i to nie było złe. Tak samo jak nie czuła tego źle Victoria.
Pomiędzy bielą a czernią jest wiele odcieni szarości duszy.

Goratrix napisał:
To dlatego tak potrafisz z nim grać na sesjach?

TAK, właśnie dlatego.

Pozdrawiam

"Noc wyostrza zmysly, wzmaga kazde doznanie, ciemnosc porusza i budzi wyobraznie, cisza pokonuje skrupuly..."
Powrót do góry
Gabriell Cortez
Książe

PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co nowsza część, to gorsza.

W poprzedniej Victoria jęczała z bólu, teraz jęczy z rozkoszy, to z czego będzie jęczeć w kolejnej?

Bo jesli to Władca do niej dołączy do tego jęczenia to ja sobie zainwestuje w końcu w stopery do uszu bo to kocia muzyka jest.

Oczywiście, że mi się to nie podoba bo z jakiego powodu by miało?

Tylko jęczy i jęczy i to do niewłaściwego ucha.
A do diabła z takim jęczeniem!
Może King sobie powinien nagrac to i ustawić z tego dzwonek na komórkę żeby mu było częsciej dobrze?

Żeby tak inna kobitka jęczała albo nawet Vic ale do bardziej znanego ucha to tak, ja rozumie. Nawet bym się pod pochwałą Tremera podpisał, bo by było co chwalić, choćby opisy i sposób wyrażania uczuć.

Ale tak?

Pfe! Straszne, jęczące i uległe. Az mdło dookoła.

Nie łatwiej było kupic film dla dorosłych?

Karol
Dziecko

PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przychylam się do protestu Gabriela. Jeszcze, żeby tam było o co jęczeć i wzdychać. Ten facet nie ma za grosz pomysłu jak traktować kobietę!
I zaraz dostanę po głowie, ale gdzie tam jest obiecana erotyka i perwersja? Bo albo moja wyobraźnia już zeszła na psy do szczętu albo ślepnę na starość.

Jakkolwiek dziękuję za guest appearance Wink

Goratrix
Primogen

PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[kupuje biednemu chłopaczynie okulary jak denka od butelek bo nieszczęsny Tremere chyba za długo w księgach siedział]
" My?lisz, ?e to JA szuka?em naszego wygnania?! Ty ze wszystkich ludzi? Wola?bym setki okrzyków "heretyk" i tysi?ce mieczy Tzimisce ni? pogardliwe s?owa Zakonu tamtej okropnej nocy... Ale je?li za nami nie pod??? tedy pozwólmy im wymrze?, jak smokom, których skamienia?e szkielety wygrzebuj? z brzegów cliffu."

Powrót do góry
Nele
Gość

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty umiesz pisać. Albo poświęcasz dużo czasu na dopracowanie opowiadań albo po prostu umiesz. To było kolejnym z cyklu: "dla osób z obrazową wyobraźnią". Lubię takie cykle.
Jedno mnie tylko zastanawia. Czemu mając warsztat i widocznie pomysł nie oddasz ruchu, akcji, intrygi? Przecież umiesz. Czemu skupiasz się wyłącznie na emocjach? Nadmiar emocji to egzaltacja i patos. Gdy czytamy taką Kossakowską to dlatego, że do egzaltacji i patosu dodała akcję, która sprawia, że całość jest smacznym ciasteczkiem a nie tylko zbyt słodziutkim lukrem. Nie mówię tu, że słodzisz ale że brak tu ruchu.
Przecież Victoria jest potężnym wampirem i chyba też politykiem! Aż się prosi o gierki i great plany. A tutaj łyk krwi, silne męskie ciało (choć przyznaję miło poczytać) i już tylko "męcz mnie, dręcz mnie".
Nie dopraszam się o szklana pułapkę 10 z wampirami i Władcą ale chętnie przeczytałabym coś żwawszego Twojego pióra. Mogłoby być super z tego co widzę.
Powrót do góry
Ventrue1

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczekaj, poczekaj, to jest dopiero początek ^^

Żeby Victoria poszła w "odpowiednią" stronę to najpierw ją trzeba dobrze umotywować.
I to musi być szczegółowo opisane.
Po co?
Dowiecie się na końcu, teraz wam nie zepsuje zabawy :> Liczę, że wtedy jednogłośnie uznacie, że teraz wiecie co się stało i czemu tak a nie inaczej.
Na akcję jeszcze jest czas, teraz trzeba powiedzieć o wydarzeniach mało znanych.

Co do uległości- Victoria jest niestety sensualistką. I to opowiadanie odzwierciedla właśnie jej punkt widzenia (a może czucia?).
Ona poddana części Światła Duszy jest już bezbronna.
Stąd emocje- to wtedy jedyna rzecz jaka w niej jeszcze działa.
A krew Władcy nie jest zwykłą krwią, tak jak można by to widzieć.

I Victoria wcale nie jest takim dobrym politykiem- a raczej nie chce być.
Nie pociąga jej to, co nie znaczy, że czasem nie ma genialnego planu.

Ale to opowiadanie nie miało być o planach i akcjach. Stąd raczej nie będzie, obawiam się. Ruch i akcje są w niektórych z tych co zamieściłam na stronie.
Tutaj... zresztą, pozwólmy się toczyć tej historii, a zobaczymy co przyniesie czas i czy ktoś wpadnie na to, o co w tym wszystkim do licha chodzi :>

Jak nabiorę weny na inną serię, albo jednostrzałówkę, to pojawi się inna tematyka.
Na dokończenie czeka nieco zabawna przygodówka, czyli "Codename: Kraków" oraz totalna komedia "Alamut's Evil Plan".
Tylko nastroju na nie brak teraz.

Korzystam z tego, co samo do mnie przychodzi i spisuję to na postać cyfrową. To nie ja decyduje co piszę, przykro mi.
A muza odpowiadająca za pisanie jest u mnie baaardzo kapryśna...

Ale pozdrawiam i dziękuję za komentarz- na przyszłość zapamiętam czego oczekujesz.
O nie, nie poświęcam dużo czasu na dopracowanie. Ja rzadko zmieniam cokolwiek w pierwotnej wersji poza literówkami. A piszę dość płynnie, gdy obrazy same przychodzą.
I do niedawna uważałam, że ja NIE POTRAFIĘ robić opisów...

P.S Zapomniałam dodać, że kolejna część nie będzie już taka przyjemna i może tam znajdziesz tą odrobinę akcji i intrygi której pożądasz. Czy w wykonaniu Vic? Zobaczymy...

Powrót do góry
Goratrix
Primogen

PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko jestem ciekaw do czego to wszystko doprowadzi i jaki jest cel tej serii.

Czym masz zamiar nas nagle zaskoczyć?

I dlaczego mam wrażenie, że niczym dobrym?

Kiedy będzie następna część? I o czym?

Powrót do góry
Goratrix
Primogen

PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i co z następną częścią??!!!! Już ponad 3 miesiące czekam!!!!

Powrót do góry
Ventrue1

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja już piszę i pierwsze 3 strony są gotowe, zatem cierpliwości, cierpliwości... Weny poganiać nie można.

Dla ciekawskich napomnę, że nowa cześć ma już roboczy tytuł- "Zbłąkane Dziecię".

Powrót do góry
Gabriell Cortez
Książe

PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może dla bardziej ciekawskich daj przeczytać te 3 strony??!!
Sylwia

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 1:16 am    Temat postu: Forumoteka.pl Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ventrue1

PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Banda sępów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ventrue1.forumoteka.pl Strona Główna -> Twórczość Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+1 =

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach